18-19 maja w Genewie odbywa się 68 sesja Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA). Polskiej delegacji przewodniczy wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki.

Światowe Zgromadzenie Zdrowia to najważniejszy organ decyzyjny Światowej Organizacji Zdrowia. W jego cyklicznych spotkaniach uczestniczą delegacje wszystkich państw członkowskich. Omawiane tematy dotyczą najważniejszych zagadnień zdrowotnych i organizacji opieki medycznej na poziomie globalnym.

Tematem przewodnim tegorocznej sesji jest tworzenie trwałych systemów zdrowotnych (Building resilient health systems).

Wiceminister Radziewicz-Winnicki w swoim przemówieniu akcentował kwestię dostępności leków jako jednego z warunków stabilności systemu opieki zdrowotnej. Mówił również o działaniach, jakie należy podjąć, aby zapobiegać szerzeniu się w przyszłości epidemii podobnych do gorączki wirusa ebola - poinformowało we wtorek (19 maja) MZ.

W tym roku podczas sesji odbędzie się także oficjalne wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w zakresie zdrowia publicznego. Są one przyznawane co roku laureatom z całego świata. W tym roku wyróżniono dwie organizacje polskie: Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?" (nagroda: United Arab Emirates Health Foundation Prize) i Fundację „Rodzić po Ludzku" (nagroda: Sasakawa Health Prize).

Wręczenie nagród odbędzie się 21 maja w obecności dyrektor generalnej WHO oraz wszystkich przybyłych delegacji. Serdecznie gratulujemy fundacjom tak znaczącego wyróżnienia.

Czytaj: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH