Warszawa: miliony na profilaktykę zdrowotną dla dzieci

Programy zdrowotne skierowane do młodych mieszkańców Warszawy to priorytet działań na 2011 r. w obszarze ochrony zdrowia, realizowanych przez stołeczny ratusz.

Ostatnie badania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazują, że dzieci i młodzież warszawska jest wyższa, nie cierpi z powodu niedożywienia i jest ogólnie zdrowsza od rówieśników z innych części kraju.

W związku z osiąganymi wysokimi odsetkami zaszczepionych, szczególnie korzystnie prezentuje się tu również sytuacja epidemiologiczna chorób, przeciwko którym prowadzone są szczepienia dzieci i młodzieży.

– To dla nas informacja, że inwestycje w szkolne szczepienia przynoszą widoczne efekty i ten kurs należy kontynuować – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu m. st. Warszawy.

Jak podkreśla Hajdukiewicz stołeczny budżet na programy profilaktyczne w ostatnich latach rósł osiągając kwotę blisko 30 mln złotych w skali roku. To kwota, która pozwala w kolejnych latach na rozwój programów profilaktycznych. W 2011 akcent zostanie położony na działania prowadzące do poprawy opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem.

Miasto zamierza je realizować poprzez rozbudowę trzech miejskich szpitali ginekologiczno-położniczych oraz gruntowną modernizację Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

W 2011 r. miasto będzie prowadziło też kilka programów zdrowotnych skierowanych do najmłodszych mieszkańców. Szczególne miejsce zajmuje tu program oceny sprawności i wydolności fizycznej oraz predyspozycji do uprawiania dyscyplin sportowych przez dzieci i młodzież.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH