Warszawa: lekarze apelują o odwołanie ministra zdrowia

XXXII Okręgowy Zjazd lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zaapelował do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Ewa Gwiazdowicz-Włodarczyk, rzecznik prasowy OIL w Warszawie, w uzasadnieniu Zjazd podtrzymał tezy zawarte w apelu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie z 18 stycznia br.  oraz w oświadczeniu prezesa ORL w Warszawie Mieczysława Szatanka z 3 marca br.

„Prawie półtora roku pełnienia funkcji przez Bartosza Arłukowicza to pogłębiający się chaos i nieumiejętność rozwiązywania nawet bieżących problemów. To rosnące zadłużenie szpitali i placówek medycznych  i narastające problemy z realizacją uprawnień pacjentów do refundacji leków, coraz dłuższe kolejki do specjalistów i gorsza dostępność do procedur medycznych” - napisali delegaci.

Według nich, obecny minister zdrowia ponosi pełną odpowiedzialność moralną i polityczną za obecny zły stan polskiej ochrony zdrowia. Poza mglistymi zapowiedziami nie podjął żadnych konkretnych działań legislacyjnych na rzecz zreformowania systemu.

Zdaniem lekarzy, pozostawanie na stanowisku dotychczasowego ministra to także brak dialogu społecznego z samorządami i związkami zawodowymi zawodów medycznych, organizacjami pacjentów oraz brak poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH