Warszawa: OIL zadowolona z porozumienia ministra z lekarzami

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie poinformowało, że z zadowoleniem przyjęło informację o podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministrem Zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim a w konsekwencji rozpoczęcie normalnego funkcjonowania POZ.

Prezydium przypomniało też, że popierało i nadal popiera działania i postulaty lekarzy POZ i stwierdza, że porozumienie było możliwe dzięki dobrej woli negocjatorów ze strony lekarskiej.

Jednocześnie Prezydium negatywnie oceniło prowadzoną przez ubiegły tydzień przez kierownictwo Ministerstwa Zdrowia kampanię dezinformacji, nacisków administracyjnych, politycznych, finansowych, mającą na celu zmanipulowanie opinii publicznej przeciwko lekarzom, którzy nie podpisali umów z NFZ.

Prezydium podkreśla też, ze samorząd lekarski od początku krytykował rozwiązania i sposób konsultacji przepisów tzw. pakietu onkologicznego. Pakiet ten wprowadzony w pośpiechu i bez zapewnienia odpowiednich środków pomimo licznych krytycznych uwag ekspertów i środowisk lekarskich może doprowadzić do jeszcze większej destabilizacji i chaosu w ochronie zdrowia, a także spowodować pogorszenie dostępu do opieki zdrowotnej pacjentów nieonkologicznych.

Jednocześnie Prezydium po raz kolejny przyznało, że utrzymanie nakładów na ochronę zdrowia na poziomie najniższym w Unii Europejskiej uniemożliwia poprawę jakości opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa pacjentów oraz dostępu do świadczeń zdrowotnych.

Zadeklarowało także swój udział w debacie na temat poszukiwania najlepszych rozwiązań w ochronie zdrowia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH