W resorcie zdrowia powstanie wydział polityki senioralnej Dariusz Poznański, zastępca dyrektora departamentu zdrowia publicznego w MZ

Postanowiliśmy utworzyć w Ministerstwie Zdrowia wydział polityki senioralnej, który będzie się zajmował realizacją i wdrażaniem zadań związanych ze zdrowiem osób starszych - powiedział podczas I Forum Rynku Seniora (Warszawa, 18 czerwca br.) Dariusz Poznański, zastępca dyrektora departamentu zdrowia publicznego w MZ.

- Czujemy potrzebę wyodrębnienia struktury, która będzie się zajmowała współpracą zarówno bezpośrednio z resortem pracy, jak i też sejmową komisją polityki senioralnej. Do tej pory działaniami regulacyjnymi i programowymi dotyczącymi osób starszych zajmuje się kilka departamentów Ministerstwa Zdrowia - podkreślił Poznański.

Poinformował też, że resort zdrowia chce wzmocnić wsparcie eksperckie na wzór funkcjonującej przy ministerstwie pracy Rady ds. Polityki Senioralnej. - Tym razem chodzi o mniejszy zespół, skoncentrowany przede wszystkim na kwestiach opieki zdrowotnej i opieki geriatrycznej, ale też gerontologii, zdrowego starzenia się - dodał przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

Taki nieformalny zespół już rozpoczął pracę. - Zastanawiamy się, w jaki sposób połączyć te siły z zespołem ds. gerontologii, który funkcjonuje przy resorcie zdrowia od niemal 10 lat - dodał.

- Mielibyśmy bezpośrednie zaplecze eksperckie - w najbliższym czasie będzie ono potrzebne przy tworzeniu dokumentu, który ma być dla nas taką mapą drogową, dokumentem wykonawczym założeń długofalowej polityki senioralnej na lata 2014-2020 - powiedział Dariusz Poznański.

Jak zaznaczył, jest to potrzebne, ponieważ te założenia są dość ogólne. Nie precyzują katalogu szczegółowych zadań, które powinny być zrealizowane przez Ministerstwo Zdrowia i nie wskazują też źródeł finansowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH