VIII Europejski Kongres Gospodarczy: inauguracja z udziałem premier Beaty Szydło Premier Beata Szydło; FOT. PTWP

W środę (18 maja) w Katowicach rozpoczyna się VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Trzy dni debat zainauguruje gość specjalny - premier Beata Szydło.

Uroczysta inauguracja w hali katowickiego Spodka, z udziałem premier Szydło, rozpocznie jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych Europy Centralnej. Trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, inwestorów i polityków wypełni ponad sto debat i dyskusji poświęconych najważniejszym aktualnym problemom europejskiej gospodarki.

Sesje pierwszego dnia wskażą główne kierunki debat zaplanowanych na czwartek i piątek. Problemy i przyszłość Unii Europejskiej w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej, digitalizacja gospodarki, innowacje i nowe technologie, zależności między energetyką, polityką ochrony klimatu i rozwojem nowoczesnego przemysłu - to główne nurty Kongresu.

Uzupełnią je międzynarodowe fora i spotkania poświęcone możliwościom pogłębiania współpracy gospodarczej między Europą, krajami Afryki i Azji (Chiny, Japonia, Indie).

Sesje EEC odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - nowoczesnym gmachu będącym symbolem zmian na Śląsku i w Katowicach, które stawiają na rozwój przemysłu spotkań.

Tegorocznej edycji Kongresu towarzyszyć będzie dwudniowe spotkanie polskiej sceny start-upowej z przedstawicielami dużego i dojrzałego biznesu - European Start-up Days, wydarzenie o oryginalnej i dynamicznej formule, które zgromadzi w Spodku dwa tysiące uczestników. W debatach, wystąpieniach i prezentacjach udział wezmą wizjonerzy, prekursorzy innowacyjnych rozwiązań i odnoszący sukcesy przedsiębiorcy różnych branż.

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

Programy sesji dotyczących ochrony zdrowia w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego: www.rynekzdrowia.pl/Konferencje

W reprezentatywnym i opiniotwórczym gronie uczestników podczas siedmiu sesji panelowych - przygotowanych przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia - będziemy m.in. rozmawiać na temat najważniejszych planowanych zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej.

W środę (18 maja) dwie sesje poświęcone zostaną obecnej sytuacji oraz przyszłości szpitali w Polsce.

Europejski Kongres Gospodarczy stwarza m.in. znakomitą okazję do kontynuowania dyskusji na tematy poruszone podczas tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach w lutym br. (HCC, Health Challenges Congress), który zgromadził ponad 2 tys. gości - przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP S.A. - wydawca.m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Więcej o Kongresie: www.eecpoland.eu/pl


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH