UE wzywa o zwiększenie dostępności do opieki zdrowotnej

Komisja Europejska wezwała kraje UE do zmodernizowania swoich systemów opieki społecznej i lepszego wydatkowania środków na cele socjalne. Jak przekonywał komisarz ds. zatrudnienia Laszlo Andor, inwestycje społeczne to dobra inwestycja.

Zaprezentowany przez niego pakiet dotyczący inwestycji społecznych zawiera wskazówki w sprawie wydajniejszej i skuteczniejszej polityki, która ma odpowiedzieć na wyzwania, z jakimi się obecnie borykają kraje UE. Chodzi o rosnące ubóstwo i wykluczenie społeczne, bezrobocie, problem starzenia się społeczeństw i zmniejszania się liczebności populacji w wieku produkcyjnym.

KE chce, by państwowe systemy zabezpieczenia społecznego wychodziły naprzeciw potrzebom obywateli w najbardziej krytycznych momentach ich życia. Celem ma być zmniejszenie ryzyka degradacji społecznej i uniknięcie w ten sposób ponoszenia wyższych wydatków socjalnych w przyszłości.

Komisja chciałaby uproszczenia, ale jednocześnie lepszego ukierunkowania polityki społecznej. Chodziłoby - jak wyliczał Andor - o przystępną cenowo, wysokiej jakości opiekę nad dziećmi, zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki, szkolenia i wsparcie w poszukiwaniu pracy, wsparcie w zakresie mieszkalnictwa i dostępność opieki zdrowotnej. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH