Trzeba wprowadzić w życie zmiany w ochronie zdrowia

Pracy jest wiele. Zamiast obiecywać zmiany, trzeba je wdrażać - mówi Tomasz Latos, nowy przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, który podkreśla, że będzie dążył do tego, aby prace rządu nad legislacją zdrowotną nabrały tempa.

- W ciągu dwóch ostatnich kadencji Sejmu z licznych zapowiedzi ministra zdrowia faktycznie wprowadzono niewiele w życie. I to w sytuacji, gdy konieczność zmian w funkcjonowaniu  całego systemu służby zdrowia jest dla wszystkich oczywista. O tym zresztą mówi sam minister Arłukowicz.

Padają deklaracje, pojawiają się wizje zmian i na tym jednak koniec. Ostatnie lata wskazują, że aktywność rządu na tym polu jest mała. W Sejmie od miesięcy nie ma żadnych projektów zmian.

Jak zauważa poseł Latos należy to jak najszybciej zmienić i zapowiada, że jako przewodniczący sejmowej komisji Zdrowia będzie starał się, aby deklaracje resortu zdrowia przekuć w czyny. I o tym chce rozmawiać także z PO.

- Po objęciu stanowiska przewodniczącego komisji zdrowia zamierza kontynuować tok prac wyznaczony przez swojego poprzednika. Miałem okazję przez osiem lat przyglądać się i uczestniczyć w pracy komisji pod kierownictwem Bolesława Piechy, (w kwietniu został wybrany na senatora - red.) i to kierownictwo oceniam bardzo wysoko. Wybór na jego następcę jest dużym wyróżnieniem. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH