Trwają przygotowania do III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Podczas sesji inauguracyjnej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, 9 marca 2107 r.; FOT. PTWP

Już po raz trzeci w Katowicach spotkają się wybitni lekarze, przedstawiciele świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów. Trwają przygotowania do III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 8-10 marca 2018 roku.

W zgodnej ocenie uczestników oraz obserwatorów minionych dwóch edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydarzenie to stało się bezprecedensowym w skali Europy forum wielowątkowej debaty dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów ochrony zdrowia.

HCC 2018 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które wraz ze Spodkiem tworzą wyjątkowy kompleks na mapie miejsc dedykowanych takim wydarzeniom w Polsce

Poprzednia edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbyła się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na program składało się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie, edukacja. Odbyły się 52 sesje panelowe z udziałem ok. 300 prelegentów i ponad 2,5 tys. gości. 

Podczas spotkania Rady Naukowej HCC (4 października 2017 r.) kilkunastu specjalistów reprezentujących różne dyscypliny medyczne, a także menedżerowie szpitali i przedstawiciele towarzystw naukowych, wskazywali na liczne wyzwania, przed którymi stoją nie tylko lekarze, ale również politycy, organizacje pozarządowe, eksperci sektora medycznego, ekonomiści.

W trakcie spotkania omówione zostały propozycje programowe, na podstawie których przygotowana została robocza agenda III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Prace nad nad jej ostatecznym kształtem trwają.

Wstępny zakres tematyczny III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych i relacje z poprzednich edycji: www.hccongress.pl

Kongresowe sesje podzielone zostały na pięć „ścieżek tematycznych”:
• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• Edukacja

***

Poniżej wybrane wypowiedzi członków Rady Naukowej III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych*.

• Prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach:
Konieczna jest dyskusja nad modelem kształcenia przeddyplomowego w zakresie onkologii oraz stworzenie efektywnego systemu kompleksowej oraz koordynowanej opieki nad pacjentami onkologicznymi. Podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych warto też próbować odpowiedzieć na pytanie, czy we współczesnej onkologii, mimo ogromnego postępu wiedzy, nadal funkcjonują mity i złudzenia?

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH