Targi Seniora w Sopocie

Pierwsze w północnej Polsce targi przeznaczone dla seniorów odbędą się w sobotę (25 września) w Sopocie. Na ponad 50 stoiskach zaprezentowane zostaną usługi, produkty i oferty, które mogą poprawić jakość życia osób starszych oraz warunki opieki nad nimi.

Rzecznik Urzędu Miasta w Sopocie, Magdalena Jachim poinformowała, że prezentowane będą np. chwytaki ułatwiające podnoszenie i przenoszenie przedmiotów, igła samonawlekająca, telefon dla seniora z przyciskiem SOS. Przedstawiona zostanie również mało jeszcze znana w Polsce, a bardzo popularna w zachodniej Europie usługa, tzw. teleopieka.

Podczas Sopockich Targów Seniora prezentowane będą zarówno komercyjne oferty prywatnych przedsiębiorców, jak również usługi oferowane przez instytucje i organizacje pozarządowe.

W programie targów są pokazy sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, pokazy zajęć gimnastyki i jogi dla seniorów, porady dietetyczne i prawne, a także konsultacje fizjoterapeutyczne, lekarskie i pielęgniarskie.

Zdaniem Magdaleny Jachim, „targi mogą być pretekstem do przełamywania stereotypów na temat starości, okazją do podjęcia dyskusji o tym, jak przygotować się do starości, jak zapewnić dobrą jakość życia seniorom".

Projekt „Sopockie Targi Seniora" jest elementem obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010: otrzymał drugą najwyższą ocenę w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt realizowany jest dzięki finansowaniu Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W Sopocie co czwarty mieszkaniec jest w wieku emerytalnym. Targi odbędą się w hali 100-lecia Sopotu w godz. 10.00 - 18.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH