PAP/Rynek Zdrowia | 27-11-2019 12:12

Szefowa MRPiPS: rośnie wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami rośnie. W podejmowanych działaniach kluczowa jest ich kompleksowość - wskazała w środę (27 listopada) szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

. W podejmowanych działaniach kluczowa jest ich kompleksowość - mówiła szefowa MRPiPS Fot. Archiwum

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej uczestniczy w Warszawie w gali konkursu "Otwarte Drzwi". Konkurs od 2003 r. organizuje PFRON. Każdego roku ocenianych jest kilkadziesiąt prac magisterskich i doktorskich poświęconych problematyce niepełnosprawności nadsyłanych przez uczelnie z całej Polski.

- Takie spotkania to moment na podsumowanie tego, co w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami zostało zrobione przez ostatnie cztery lata - zaznaczyła Maląg.

Podkreśliła, że wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami rośnie. Resort podaje, że w 2018 r. było to 19,4 mld zł - to o około 4 mld zł więcej niż w 2015 r. W tym roku ta kwota wrośnie o 2,6 mld zł.

- Ruszyły nowe programy, takie jak świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych. (…) Powstał bardzo ważny Solidarnościowy Fundusz Wsparcia - wskazała. Wymieniła również m.in. uchwalenie ustawy o dostępności.