Świętokrzyskie: 20 szpitali w sieci, poza nią - m.in. dwie placówki kardiologiczne 20 świętokrzyskich szpitali zostało zakwalifikowanych do sieci szpitali. Fot. archiwum

20 świętokrzyskich szpitali zostało zakwalifikowanych do sieci szpitali, a dwie lecznice kardiologiczne, prowadzone w regionie przez prywatne spółki, znalazły się poza siecią  poinformowano w środę (28 czerwca) podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Do sieci zakwalifikowano m.in. znajdujące się w Kielcach: Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka, Szpital Kielecki św. Aleksandra, Wojewódzki Szpital Zespolony, Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Znalazły się w niej także: Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" w Busku-Zdroju i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Jak podkreśliła podczas konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, w sieci szpitali znalazły się lecznice z każdego powiatu województwa.

- To szpitale o różnym poziomie referencyjność, ale mieszkańcy mają dostęp do służby zdrowia w każdym powiecie. Cieszę się również, że szpital "Górka" wszedł do sieci. Możemy powiedzieć, że dzięki naszym staraniom zauważono jak ważny jest ten szpital dla naszego regionu - dodała wojewoda.

W regionie do sieci szpitali nie zakwalifikowano dwóch placówek (nie licząc szpitala psychiatrycznego z Morawicy i rehabilitacyjnego z Czarnieckiej Góry, finansowanych na innych zasadach), prowadzone przez prywatne spółki: Intercard w Pińczowie (kardiologia) oraz Polsko-Amerykańskie Klinki Serca w Starachowicach (kardiologia i chirurgia naczyniowa). Do sieci nie zakwalifikowano też świadczeń udzielanych w trybie jednego dnia przez osiem placówek.

10 placówek zaliczonych do sieci nie zakwalifikowało do niej wszystkich oddziałów. Chodzi m. in. o szpital w Końskich (dermatologia, gastroenterologia, reumatologia, chirurgia naczyniowa), geriatrię w Busku-Zdroju i Staszowie, reumatologię we Włoszczowie i w Starachowicach, alergologię w Czerwonej Górze.

Jak wyjaśniała dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak, niektóre z tych świadczeń będą rozliczane w ramach oddziałów wewnętrznych funkcjonujących w lecznicach. NFZ będzie rozważał ogłoszenie konkursów na pozostałe zakresy świadczeń.

- Czekamy na zmianę naszego planu finansowego, który pozwoli określić, ile środków będzie można przeznaczyć na konkursy. Podstawą do wykazu świadczeń, które będziemy chcieli zakontraktować, będzie też mapa świadczeń zdrowotnych - wyjaśniała Kiebzak.

Dodała, że procedowanie konkursów będzie musiało rozpocząć się w lipcu, by móc do końca września podpisać umowy.

Kiebzak zastrzegła, że w zakresie konkursów na kardiologię NFZ będzie musiał bardzo dokładnie przeanalizować dostępność tych świadczeń w regionie.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH