Świdniczanie wybrali projekty do budżetu obywatelskiego - wskazali na hospicjum

Budowa hospicjum stacjonarnego i zakładu opiekuńczo-leczniczego to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego Świdnicy na 2014 r. W pierwszym głosowaniu na przedsięwzięcia, które zostaną sfinansowane z tych środków wzięło udział blisko 6,3 tys. świdniczan.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdnicy Stefan Augustyn poinformował, że przez trzy dni styczniowego głosowania pod hasłem : Moja Świdnica - Mój Budżet" do urn wybrało się 6244 świdniczan, co oznacza, że frekwencja wyniosła 12,46 proc.

- Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że tego typu konsultacje społeczne zorganizowano w Świdnicy po raz pierwszy -  twierdzi Augustyn.

Dofinansowanie w wysokości 2 mln zł otrzyma zwycięski projekt z listy ogólnomiejskiej - budowa hospicjum stacjonarnego i zakładu opiekuńczo-leczniczego przy ul. Przyjaźni, zgłoszony przez Caritas. Na to przedsięwzięcie mieszkańcy oddali ponad 1,6 tys. głosów.

Natomiast wsparcie w wysokości 900 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum", które chce wybudować hospicjum przy ul. Leśnej, na terenie przekazanym przez miasto. Na ten projekt zagłosowało blisko 1 tys. osób.

Wśród projektów związanych z poszczególnymi dzielnicami znalazły się m.in. budowa placów zabaw, siłowni zewnętrznych, chodników i ich oświetlenia, montaż ławek na terenach zielonych, adaptacja pomieszczeń na klub seniora, remont boiska

Projekty, które uzyskały największą liczbę głosów i mieszczą się w kwocie przeznaczonej dla budżetu obywatelskiego zostały uwzględnione w ostatecznym projekcie budżetu miasta na 2014 r. W piątek (31 stycznia) będzie on poddany pod głosowanie świdnickich radnych. Jeśli zostanie on przez nich poparty to w 2014 r. zrealizowanych zostanie 16 zadań w ramach budżetu obywatelskiego.

W ramach budżetu obywatelskiego świdniczanie mieli do dyspozycji 3,5 mln zł, z czego 2,9 mln zł na projekty ogólnomiejskie oraz 600 tys. zł na projekty w siedmiu dzielnicach miasta. Kwota ta stanowi aż 12 proc. wszystkich planowanych wydatków majątkowych miasta oraz 2 procent wydatków ogółem.

Kolejna edycja akcji "Moja Świdnica - mój budżet" zostanie zrealizowana jeszcze w 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH