Sposób na kolejki: zatrzymanie skierowania?

Na portalu jednej z partii politycznych, na którym toczy się od kilku tygodni dyskusja, czy minister Sławomir Neumann powinien ustąpić lub być zdymisjonowanym w związku z wydarzeniami wokół kontraktu kliniki okulistycznej, pojawiła się informacja anonimowego użytkownika dotycząca pomysłu na skrócenie kolejek do lekarzy.

Obywatel RP postanowił pomóc resortowi zdrowia i zaproponował rozwiązanie problemu długich terminów oczekiwania do lekarzy specjalistów. Kontrole NFZ ujawniają, iż za długie kolejki w dużej mierze odpowiadają sami pacjenci zapisując się u kilku świadczeniodawców jednocześnie. Po wizycie, która nastąpiła najszybciej, nie raczą odwołać kolejnych.

W związku z tym obywatel zgłosił propozycję skrócenia kolejek do lekarza specjalisty. Otrzymał taką odpowiedź, podpisaną przez dyrektora Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego MZ:

"Rozwiązanie polegające na zatrzymaniu skierowania przez świadczeniodawcę, do którego pacjent wpisał się na listę oczekujących, w celu ograniczenia możliwości wpisywania się pacjentów na podstawie jednego skierowania do kliku specjalistów jednocześnie, obecnie również jest rozważane przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Wprowadzenie tego rozwiązania będzie wymagało zmiany przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) regulującej zasady prowadzenia list oczekujących".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH