Spływają ankiety ze szpitali do Biura... Apel szefa BBN nie jest taki nieskuteczny, jak się zwykło uważać...

Do 8 marca na ankietę Biura Bezpieczeństwa Narodowego dotyczącą finansowania ZOZ odpowiedziało już ponad 490 ich dyrektorów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego trwają prace związane z analizą otrzymanych odpowiedzi. Dokument zostanie opublikowany po przedstawieniu jego treści Prezydentowi RP oraz Premierowi, Minister Zdrowia i Prezesowi NFZ.

Z przesłanych do BBN kwestionariuszy jednoznacznie wynika, że w 2010 r. pieniędzy na leczenie w szpitalach jest znacznie mniej, niż w 2009 r.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło wysłał w styczniu 2010 r. listy do dyrektorów Zakładów Opieki Zdrowotnej, będących publicznymi zakładami lecznictwa stacjonarnego.

Szefowie m.in. szpitali i przychodni otrzymali kwestionariusz dotyczący stanu finansowania placówek ze środków publicznych. Korespondencja została wysłana do ponad 730 placówek w całej Polsce. Szef BBN poprosił dyrektorów ZOZ, aby przesyłali odpowiedzi aktualne na 15 stycznia 2010 r., wtedy bowiem mijał termin podpisywania kontraktów placówek służby zdrowia z NFZ.

Zainteresowanie kwestionariuszami jest duże. Z przedstawicielami BBN kontaktują się w tej sprawie m.in. dyrektorzy szpitali, lekarze, a także sami pacjenci. Zainteresowani są także szefowie Niepublicznych ZOZ.

Ankiety zostały wysłane do ponad 730 placówek. Jak poinformowało BBN, analiza ma powstać do końca marca 2010 r.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH