Sosnowiec: tu także dofinansują in vitro?

Radni SLD z Sosnowca proponują, aby miasto dofinansowywało in vitro. To kolejna taka inicjatywa Sojuszu (po Częstochowie i Podlasiu).

Lewicowi samorządowcy zamierzają w ten sposób wywrzeć presję na Sejm w celu jak najszybszego uregulowania kwestii zapłodnienia pozaustrojowego. Akcentują przy tym aspekty demograficzne i wskazują, że dofinansowanie in vitro przyczyni się do zahamowania odpływu mieszkańców z wyludniających się miast, do których należą także Częstochowa i Sosnowiec.

Radni z Sosnowca napisali we wniosku do prezydenta miasta, że chcą współpracować w tej sprawie z Częstochową, która jako pierwsza w Polsce zagwarantowała w budżecie pieniądze (110 tys. zł) na dofinasowanie in vitro.

- Różne miasta i gminy interesują się naszą inicjatywą, czekają na jej efekty i zastanawiają nad sposobami przeciwdziałania bezpłodności. Zdecydowanej większości z nich dotyczy problem zmniejszania się liczby mieszkańców - powiedział nam Paweł Klimek, dyrektor generalny Urzędu Miasta w Częstochowie.

Mieszkańcy Częstochowy będą mogli skorzystać z programu "Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Częstochowy w latach 2012-2014" najwcześniej pod koniec br., sporo czasu zajęło bowiem opracowanie odpowiednich procedur i konieczność uzyskania opinii Agencji Ochrony Technologii Medycznych. Konieczne było stworzenie zasad, według których program miałby funkcjonować. Ich prezentację zaplanowano we wtorek (10 lipca).

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH