Sojusz dla Postępu: "nie" traktowaniu szpitali jak fabryk, a pacjentów jak towaru

Likwidacja gimnazjów; zaprzestanie traktowania "szpitali jak fabryk, a pacjentów jak towaru", specjalna ochrona dla powiatów z najwyższym bezrobociem - to niektóre postulaty platformy programowej SLD "Sojusz dla postępu", ogłoszone w czwartek (18 lipca) w Poznaniu.

W przygotowanym przez twórców inicjatywy manifeście zadeklarowano, że podczas spotkań chcą oni koncentrować się na zagadnieniach związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz ochroną zdrowia. W ten sposób będą próbowali wpłynąć na tworzenie propozycji ustawowych oraz przygotowanie programu wyborczego SLD.

Twórcy projektu mają nadzieję, że uda im się też zainicjować zmiany w ochronie zdrowia.

- Uważamy, że szpitale traktuje się jak fabryki, a pacjentów jak towar, a najważniejszym kryterium przy dyskusjach nad ochroną zdrowia są względy ekonomiczne. Zapomina się o ludziach. Pojawia się trend komercjalizacji, który może doprowadzić do zamykania oddziałów szpitalnych, które nie przynoszą zysków. Trzeba jednak pamiętać, że to dziedzina państwa, która nie powinna być oceniana w ten sposób. Ona jest specyficzna, ponieważ służy obywatelom - podkreślił Piotr Pałczyński w czwartek (18 lipca) na konferencji prasowej w Poznaniu (Pałczyński jest koordynatorem projektu "Sojusz dla Postępu", radnym powiatu wągrowieckiego, wiceprzewodniczącym Federacji Młodych Socjaldemokratów w Wielkopolsce).

"Sojusz dla Postępu" to inicjatywa, którą powołano na kongresie programowym SLD w czerwcu br. Początkowo było to 20 osób, a obecnie - według inicjatorów - chęć uczestnictwa w projekcie zadeklarowało ponad 200 osób z całego kraju. Organizatorzy podkreślają, że do uczestnictwa w nim nie jest wymagane członkostwo w partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH