Śląskie: czym skorupka zza młodu, czyli promocja zdrowia w szkołach

Województwo śląskie wizytują przedstawiciele instytucji związanych z edukacją, opieką zdrowotną i pomocą socjalną z siedmiu europejskich krajów. Cel: wymiana doświadczeń w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, wizyta studyjna odbywa się w ramach programu "Edukacja i Kultura. Uczenie się przez całe życie: Promocja zdrowia w szkołach - Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie".

Temat wizyty to hasło: Health + schools = well-being (Zdrowie + szkoły = pomyślność). Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży.

Przedsięwzięcie organizowane jest w województwie śląskim po raz czwarty. Podczas tej edycji szczególny nacisk położono na prezentację tych z programów z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej realizowanych przez szkoły i placówki, które przyczyniają się do wzrostu tzw. dobrostanu fizycznego i psychicznego oraz rozwijania umiejętności psychospołecznych u dzieci i młodzieży.

Goście m.in. odwiedzą szkoły i placówki oświatowe, które otrzymały Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie lub Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie.

Więcej: www.slaskie.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH