Śląsk: NFZ i samorząd lekarski będą rozmawiać i współpracować Dr Jacek Kozakiewicz, prezes ORL w Katowicach; FOT. Arch. RZ

Śląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia deklaruje chęć współpracy z samorządem lekarskim. Na początek obie strony chcą zająć się m.in. problemem czasu pracy dentystów.

Dyrektor ŚOW NFZ zadeklarował chęć stałej, merytorycznej współpracy z Okręgową Radą Lekarską w Katowicach we różnych obszarach działalności śląskiego oddziału Funduszu - informuje Śląska Izba Lekarska w komunikacie prasowym.

W trakcie spotkania, które odbyło się 4 kwietnia, prezes ORL w Katowicach Jacek Kozakiewicz i dyrektor ŚOW NFZ  Jerzy Szafranowicz ustalili, że w najbliższych dniach zostanie podpisane porozumienie pozwalające lekarzom dentystom z terenu województwa śląskiego na zmniejszenie liczby godzin czasu pracy proporcjonalnie do wielkości przyznanych punktów rozliczeniowych (wielkości kontraktu), bez konieczności zerwania obowiązującej umowy.

Podobne zmiany planowane są także w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

NFZ zapowiada zmiany umożliwiające wszystkim lekarzom z I stopniem specjalizacji, posiadającym niezbędne doświadczenie zawodowe określone przez samorząd lekarski, na  pracę na oddziałach szpitalnych i w poradniach specjalistycznych posiadających kontrakt z NFZ.

W trakcie spotkania ustalono również, że płatnik przy podejmowanych kontrolach będzie stosował ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, w tym przepisy dotyczące terminu zawiadamiania o zamierza wszczęcia kontroli.

- Próbowaliśmy prowadzić dialog z NFZ nieustannie, ale napotykaliśmy ostatnio na duży opór. Po spotkaniu z nowym dyrektorem oddziału Funduszu pojawiła się przestrzeń do merytorycznego dialogu dotyczącego postulowanych przez samorząd rozwiązań - mówi dr Jacek Kozakiewicz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH