Sejm powołał nową komisję stałą - ds. polityki senioralnej

Sejm powołał w piątek (9 maja) nową komisję stałą - ds. polityki senioralnej. Posłowie wprowadzili ponadto do regulaminu Sejmu zmianę, która umożliwi posłowi zasiadanie w trzech komisjach stałych, a nie - jak to było do tej pory - tylko w dwóch.

Zaproponowaną przez marszałek Ewę Kopacz nowelizację Regulaminu Sejmu poparło w piątkowym głosowaniu 414 posłów; 2 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Do zadań komisji ds. polityki senioralnej będą należały sprawy dotyczące różnych wymiarów życia osób starszych m.in. zdrowia i samodzielności, aktywności zawodowej osób 50+, aktywności edukacyjnej; społecznej i kulturalnej, wolontariatu, tzw. srebrnej gospodarki i relacji międzypokoleniowych.

W grudniu zeszłego roku rząd przyjął tzw. pakiet dla seniorów. Składają się na niego: założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020, Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020 oraz założenia programu "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+" - 2014-2020.

Nowelizacja Regulaminu Sejmu przewiduje ponadto wprowadzenie wyjątku od zasady, że poseł może być członkiem najwyżej dwóch komisji stałych. Prezydium Sejmu po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów będzie mogło wyrazić zgodę na to, aby poseł był członkiem trzech komisji stałych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH