Sejm: czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty Czytany projekt jest zbieżny z już podpisaną przez prezydenta ustawą o zawodzie fizjoterapeuty. Fot. archiwum

W Sejmie w środę (13 kwietnia) odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, złożonego przez środowisko fizjoterapeutów. Jego zapis jest tożsamy z przyjętą już ustawą, która ma wejść w życie 31 maja br.

Jak uzasadniał przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ernest Wiśniewski, projekt został złożony w poprzedniej kadencji Sejmu, ale nie został rozpatrzony i dlatego trafił obecnie pod obrady.  

Wiśniewski przyznał, że czytany projekt jest zbieżny z już podpisaną przez prezydenta ustawą o zawodzie fizjoterapeuty i gdyby nie obawa, że ustawowe przepisy faktycznie jednak nie wejdą w życie, to ów projekt zostałby wycofany.

Jak wyjaśniał, na niedawnym spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia fizjoterapeuci zostali poinformowani, że resort kończy prace nad nowelizacją już uchwalonej przez Sejm ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

-  Jesteśmy zadowoleni z obecnej formuły tych przepisów i nie widzimy potrzeby wprowadzania do uchwalonej ustawy jakichkolwiek zmian - tłumaczył Wiśniewski. Jak przekonywał, projekt obywatelski nie został wycofany, gdyż fizjoterapeuci "widzą niechęć resortu do ustawy", która już została uchwalona przez Sejm, podpisana przez prezydenta i ma wejść w życie 31 maja br. - Skoro możemy po nowelizacji ustawy nie poznać, to widzimy sens czytania projektu obywatelskiego - dodał.

Przedstawiciel fizjoterapeutów przyznał, że jego  środowisko czeka by resort zaprzestał prac nad nowelizacją, a zaczął przygotowywać rozporządzenia do ustawy, tak, by ta weszła w życie 31 maja br.

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz odpowiedział, że ministerstwo nie jest przeciwne już uchwalonej ustawie  Przekonywał jednak,  że "skoro pojawiają się pewne sprzeczności w ustawie z innymi przepisami to trzeba to wyjaśnić".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH