Sejm: PO i PSL będą bronić minister zdrowia

PO i PSL będą bronić minister zdrowia Ewy Kopacz, którą chce odwołać PiS. Ich zdaniem, wniosek PiS jest bezzasadny i wpisany w kampanię wyborczą. SLD, choć krytycznie ocenia minister, jeszcze nie zdecydował, czy poprze wniosek. Wypowiedzi polityków PJN w tej sprawie są sprzeczne.

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze we wtorek (17 maja) zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.

- Jest to wniosek w 100 procentach nieuzasadniony - powiedział Paweł Olszewski (PO). Zapowiedział, że jego klub będzie głosował przeciw odwołaniu minister.

Obronę minister zdrowia zapowiedział też koalicyjny partner PO - PSL.

- Opozycja zapowiadała serial pod tytułem wota nieufności dla poszczególnych ministrów obecnego rządu. Oczywiście koalicja nie będzie się bawić w te ich zapędy i będzie broniła minister Ewy Kopacz - mówi Eugeniusz Kłopotek (PSL).

Jak stwierdził rzecznik Sojuszu, Tomasz Kalita, klub SLD ma "wiele wątpliwości" wobec działalności minister Kopacz.

- Uznajemy jej działalność za czas stracony, cztery lata zaniedbań. Pani minister, poza fragmentarycznymi projektami, nie przedstawiła całościowej wizji naprawy służby zdrowia - argumentował Kalita. Dodał, że klub SLD decyzję w sprawie tego, jak zachowa się podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ewy Kopacz, podejmie po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem.

Nie wiadomo także, jak zagłosuje klub Polska Jest Najważniejsza. Elżbieta Jakubiak powiedziała, że decyzja w tej sprawie zapadnie na przyszłotygodniowym posiedzeniu klubu, ale ona sama opowiedziałaby się za odwołaniem minister i do tego będzie przekonywała swoich kolegów.

Inną opinię wyraziła natomiast przebywająca w Łodzi szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Oświadczyła, że jej zdaniem wraca motyw z ostatnich kampanii wyborczych, czyli straszenie Polaków przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego komercjalizacją szpitali. Zapowiedziała też, że PJN nie będzie podpisywać się pod tym wnioskiem.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH