Samorząd lekarski wskazuje ministrowi zdrowia najpilniejsze problemy Fot. Archiwum RZ

Rewizja przepisów wprowadzających tzw. pakiet onkologiczny, w tym likwidacja karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, zniesienie limitów punktów edukacyjnych dla lekarzy i lekarzy dentystów w poszczególnych zakresach doskonalenia zawodowego - to tylko niektóre z problemów do rozwiązania, na które wskazał ministrowi zdrowia, prezes NRL.

Lista problemów wymagających najpilniejszego omówienia została zaprezentowana prof. Marianowi Zembali na ostatnim posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej 26 czerwca 2015 r.

Prezes NRL Maciej  Hamankiewicz podkreślił, że niezbędne jest wydanie rozporządzenia w sprawie wzoru nowego dokumentu "prawo wykonywania zawodu lekarza" i "prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty", wykreślenie z listy produktów farmaceutycznych dostępnych tylko na receptę produktów homeopatycznych, a także zapewnienie przez Ministerstwo Zdrowia kontynuacji szkoleń dla lekarzy i lekarzy dentystów z zakresu umiejętności porozumiewania się z pacjentami i współpracownikami.

Konieczne jest także podjęcie negocjacji w sprawie zwrotu izbom lekarskim kosztów ponoszonych na wykonywanie zadań przejętych przez samorząd lekarski od administracji publicznej oraz przedłużenie vacatio legis przepisów nakładających na podmioty lecznicze prowadzące działalność szpitalną obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia z tytułu zdarzeń medycznych.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH