Wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki uczestniczy w Drugiej Międzynarodowej Konferencji ds. Żywienia, która rozpoczęła w środę (19 listopada) w Rzymie. Głównym celem konferencji jest omówienie problemów dotyczących żywienia (m.in. niedożywienie jakościowe i ilościowe, np. nadwaga i otyłość) oraz ich wpływu na zdrowie społeczeństwa.

Wiceminister Radziewicz-Winnicki bierze udział w debacie ogólnej, podczas której wygłosi przemówienie. Współprzewodniczy także obradom w ramach stolika tematycznego ”Poprawa spójności polityk dotyczących żywienia”.

Rozmowy w ramach stolika tematycznego będą dotyczyły działań, które powinny zostać podjęte przez różne sektory (zwłaszcza resorty zdrowia i rolnictwa, a także spraw społecznych, handlu i edukacji), aby ograniczyć zjawisko niedożywienia. Omówione zostaną również pozytywne skutki działań prozdrowotnych.

Druga Międzynarodowa Konferencja ds. Żywienia to pierwsze spotkanie wysokiego szczebla, które dotyczy problemów związanych z żywieniem w XXI w. Zorganizowały ją wspólnie Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) i Światowa Organizację Zdrowia (WHO). W konferencji biorą udział przedstawiciele ponad 150 państw (m.in. prezydenci, ministrowie zdrowia i rolnictwa), agencji ONZ, organizacji międzyrządowych i społecznych.

Obrady zakończy przyjęcie ”Deklaracji Rzymskiej” oraz dokumentu wykonawczego, ”Framework for Action”, który opisuje działania konieczne do wdrożenia założeń ”Deklaracji”.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH