Rząd zapoznał się z programem równego traktowania m.in. w ochronie zdrowia

Polityka antydyskryminacyjna, równe traktowanie na rynku pracy, przeciwdziałanie przemocy, walka z dyskryminacją w systemie ochrony zdrowia - to niektóre z zadań wyznaczonych w Krajowym Programie Działań na Rzecz Równego Traktowania, z którym we wtorek (10 grudnia) zapoznał się rząd.

Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, przygotowany został w biurze pełnomocniczki rządku ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Program jest pierwszym dokumentem rządowym, który porusza problematykę równego traktowania grup narażonych na dyskryminację.

Jak podkreślała wcześniej Kozłowska-Rajewicz, program zbiera w jednym miejscu, porządkuje i hierarchizuje kluczowe aktywności równościowe, które realizowane są przez rząd w różnych resortach i komórkach podległych.

Działania przewidziane w programie odnoszą się do takich obszarów jak polityka antydyskryminacyjna, równe traktowanie na rynku pracy i w systemie zabezpieczenia społecznego, przeciwdziałanie przemocy i zwiększenie ochrony osób jej doświadczających, równe traktowanie w systemie edukacji, systemie ochrony zdrowia, w dostępie do dóbr i usług.

W programie przewidziano m.in. doskonalenie prawa w zakresie ochrony praw człowieka w odniesieniu do zastosowań biologii i medycyny, przeciwdziałanie nierównościom w dostępie osób starszych do usług medycznych, podniesienie standardów nauczania lekarzy oraz pielęgniarek i położnych o zagadnieniach dotyczących LGBT, zwiększenie udziału kobiet w procesie podejmowania decyzji, równe traktowanie kobiet i mężczyzn, osób starszych i niepełnosprawnych w sporcie, przeciwdziałanie dyskryminacji w mediach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH