Poniedziałek, 20 października 2014 

PAP/Rynek Zdrowia | 04-10-2011 12:55

Rząd o świadczeniach pielęgnacyjnych

Zwiększenie w listopadzie i w grudniu tego roku świadczenia pielęgnacyjnego o 100 zł przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów - poinformowało we wtorek (4 października) Centrum Informacyjne Rządu.

Pomoc ta przysługiwać będzie matce lub ojcu (bądź innym osobom), na których spoczywa obowiązek alimentacyjny. Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje również faktycznemu opiekunowi dziecka niepełnosprawnego, który z powodu znacznego stopnia niepełnosprawności dziecka musi zrezygnować z pracy.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 roku. Będzie ją wypłacał wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Osoba upoważniona do pobierania świadczenia musi złożyć do tych organów wniosek o przyznanie pomocy. Powinien on być złożony do 31 października. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne przyznano po 31 października, będą mieć wydłużony termin na złożenie wniosku o 7 dni, licząc od dnia przyznania świadczenia.

Rozporządzenia ma wejść w życie z dniem ogłoszenia. Obecnie świadczenie pielęgnacyjne wynosi 520 zł.

Wtorkowe posiedzenie rządu było ostatnim przed wyborami.
 • ale pomogliscie
  Panie Tusku niech pan każe zeby panu dali tą podwyżkę 100 ZŁ a nie tysiące , porównac chorych dzieci jak oni cierpią

  ~mamcia, 2011-12-14

 • Ale pomoc
  Nie dosyć,że tylko na dwa miesiące to jeszcze trzeba się o nią ubiegać,a nie prościej było przyznać obligatoryjnie pobierającym świadczenie.Dla niektórych opiekunów wybranie się do urzędu to trudna do zorganizowania i niekiedy kosztowna wyprawa(zorganizowanie tymczasowej opieki, koszt podróży).To nie jest kiełbasa wyborcza, to nie jest nawet pasztetowa,to jest karma dla ........ .

  ~smedin, 2011-10-05

 • świadczenie pielegnacyjne
  Pan Tusk mysli sobie że jak na dwa miesiące podniesie o 100zł to świadczenie to zagłosujemy na niego a tu FIGA nie ma na kogo głosować w tym rządzie :(
  A po nowym roku powrót do starej kwoty żenada i skandallllllllll

  ~monika, 2011-10-05

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Mieli zbudować szpital, zbudowali model finasowania PPP

Firma Warbud nie zbuduje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pawilonu szpitalnego w Łańcucie. O powodach rezygnacji z budowy oraz o przyszłości PPP w sektorze ochrony zdrowia rozmawiamy z Mirosławem Józefczukiem*, członkiem zarządu Warbudu.

POLECAMY W SERWISACH