Rząd m.in. o specustawie dot. ŚDM oraz o zakazie sprzedaży e-papierosów nieletnim Rząd rozpatrzy przepisy wprowadzające zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim Fot. Archiwum RZ

We wtorek (8 marca) po godz. 11.30. rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie zajmują się m.in. projektem ustawy przygotowanej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Rząd rozpatrzy też przepisy wprowadzające zakaz sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18. r.ż.

W projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty w Polsce papieża Franciszka oraz Światowych Dni Młodzieży (26-31 lipca) są m.in. zapisy dotyczące bezpieczeństwa, transportu, pomocy medycznej i zamówień publicznych.

Ministrowie zajmują się także projektem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, który wdraża dyrektywę unijną z kwietnia 2014 r. dotyczącą produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych. Poprzednia dyrektywa z maja 2001 r. traci moc w maju br.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu sprzedawania e-papierosów młodzieży poniżej 18. roku życia. W miejscach sprzedaży będą musiały pojawić się ostrzeżenia tekstowe, tak jak w przypadku "tradycyjnych" wyrobów tytoniowych. Ograniczone mają też zostać miejsca palenia elektronicznych papierosów.

Jedną z istotnych zmian wynikających z projektowanej nowelizacji jest wykreślenie z przepisów możliwości przekazywania konsumentom "informacji o wyrobach tytoniowych", która obecnie - jak ocenia Ministerstwo Zdrowia - jest wykorzystywana jako furtka do reklamy w punktach sprzedaży wyrobów tytoniowych. W ten sposób przedsiębiorcy łamią obowiązujące przepisy dotyczące zakazu reklamy wyrobów tytoniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH