Rozpoczęła się druga edycja programu WF z klasą

Na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyła w piątek (5 września) druga edycja programu WF z Klasą, wspierającego nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczyniającego się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje.

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Jego działania finansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad nim sprawują ministrowie sportu, zdrowia i edukacji narodowej.

Program powstał, żeby zapobiec spadkowi poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Ma sprawić, że lekcje wychowania fizycznego, prowadzone w mądry i nowoczesny sposób, mogę odwrócić tę niebezpieczną dla zdrowia najmłodszej populacji tendencji.

W dyskusji nauczyciele zwracali uwagę, że kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważne jak uczenie samodzielnego myślenia. Szkoły nie mogą być nastawione wyłącznie na promowanie sportowych talentów w kilku tylko dyscyplinach sportu. Ich zdaniem monotonne lekcje WF-u mogą niekiedy prowadzić do zniechęcenia do aktywności fizycznej na dłuższą metę.

W pierwszej edycji zainicjowanego w 2013 roku programu WF z Klasą uczestniczyło 1500 placówek ze wszystkich poziomów edukacyjnych.

- Chciałabym, aby z edycji na edycję wzrastała liczba uczestników programu. W Polsce działa 39 tysięcy szkół, więc jest jeszcze sporo do zrobienia. Moim marzeniem jest, aby ramy lekcji wychowania fizycznego były takie same jak ma to miejsce w przypadku innych przedmiotów. WF musi być przyjemnością. Będzie taki, jak będzie miał atrakcyjną ofertę - powiedziała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Interesujące były zaprezentowane w czasie spotkania wyniki sondażu "Co jest największym problemem WF?" Najczęściej przewijającym się tematem była sprawa oceniania uczniów, wyśmiewania przez rówieśników, zwolnień z lekcji i kwestia higieny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH