Resort zdrowia o medycynie sportowej

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych trzy projekty rozporządzeń dotyczące medycyny sportowej.

Jeden z projektów to rozporządzenie w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania orzeczenia lekarskiego (wersja po zakończeniu uzgodnień międzyministerialnych i konsultacji społecznych).

Dokument określa kwalifikacje lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polskie związki sportowe oraz zakres wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania przez zawodników tych orzeczeń. 

Kolejny dokument to projekt rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu realizowania opieki medycznej nad zawodnikami zakwalifikowanymi do kadry narodowej w sportach olimpijskich i paraolimpijskich (wersja uwzględniająca uwagi zgłoszone podczas uzgodnień zewnętrznych). 

Rozporządzenie dotyczy  zakresu i sposobu realizowania opieki medycznej nad zawodnikami zakwalifikowanymi do kadry narodowej w sportach olimpijskich i paraolimpijskich, w tym zakresu badań lekarskich oraz częstotliwości ich przeprowadzania uwzględniając specyfikę współzawodnictwa sportowego oraz potrzebę ochrony zdrowia zawodników. 

Ostatni z projektów dotyczących sportu, to projekt rozporządzenia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia (wersja po zakończeniu uzgodnień międzyministerialnych i konsultacji społecznych). 

Rozporzadzenie to określa tryb orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież, uwzględniając potrzebę szczególnej ochrony zdrowia dzieci i młodzieży.

Więcej: Ministerstwo Zdrowia

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH