Radom: powstanie nowa poradnia zajmująca się autyzmem

Włodarze Radomia chcą utworzyć publiczne przedszkole oraz specjalistyczną poradnię dla dzieci i młodzieży z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Radni uchwałę w tej sprawie przyjmą na najbliższej sesji

Z wnioskiem wystąpił Zespół Szkół Specjalnych nr 2. Znajdują się tu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 z oddziałami przedszkolnymi, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 21, a także Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy i Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

W szkole prowadzona jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, logopedyczna dla dzieci niepełnosprawnych i mających zaburzenia w rozwoju. Teraz chce się rozwijać. Do rady miejskiej wpłynął projekt uchwały o powołaniu Publicznego Przedszkola nr 18 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, dzieci z autyzmem, a także niepełnosprawnościami sprzężonymi. W uchwale mowa jest także o Specjalistycznej Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Diagnozę dotyczącą autyzmu przeprowadza zespół specjalistów: logopedów, pedagogów, psychologów oraz psychiatra dziecięcy. Szkoła jest już w kontakcie z psychiatrą dziecięcym,który wprawdzie nie będzie zatrudniony na etacie, ale będzie obecny podczas diagnozowania dziecka i zasiądzie w zespole orzekającym. Pozostali specjaliści już pracują w szkole. Diagnoza i terapia byłyby bezpłatne.

Więcej: radom.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH