RPO chciał badać sytuację osób nieheteroseksualnych w opiece zdrowotnej

Na początku maja Rzecznik Praw Obywatelskich ogłosił zamówienie na przeprowadzenie badania społecznego ''Równe traktowanie w percepcji osób nieheteroseksualnych w obszarze opieki zdrowotnej''.

Badanie miało być kontynuacją rozpoczętego w 2012 r. projektu odnoszącego się do równego traktowania osób nieheteroseksualnych przez lekarzy wybranych specjalizacji.

Jego celem była identyfikacja ewentualnych trudności osób nieheteroseksualnych w kontaktach ze służbą zdrowia i konsekwencji w procesie diagnostycznym i leczniczym wynikających z tych trudności. Powinno zidentyfikować również związane z nimi specyficzne potrzeby pacjentów nieheteroseksualnych.

Pod koniec maja br. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zawiadomiło, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie badania społecznego pt. ''Równe traktowanie w percepcji osób nieheteroseksualnych w obszarze opieki zdrowotnej'' zostało unieważnione.

W uzasadnieniu Biuro podaje, że przepisy nakazują unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu.

Jak podaje Rzeczpospolita, Rzecznik Praw Obywatelskich chce ponownie ogłosić przetarg na wykonanie badania. Działanie Biura RPO chwali przedstawiciel fundacji zajmującej się problemami transseksualistów. Politycy są podzieleni. Jedni nie widzą w badaniach niczego zdrożnego, inni uważają, że służą one przypodobaniu się środowiskom lewicowym.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH