Prof. Tomasz Grodzki w ”gabinecie cieni”, będzie recenzował ochronę zdrowia Prof. Tomasz Grodzki będzie w tzw. gabinecie cieni odpowiadał za opiniowanie działań w ochronie zdrowia. Fot. PTWP

Platforma Obywatelska zaprezentowała w czwartek (24 listopada) skład tzw. gabinetu cieni, który ma na bieżąco recenzować pracę rządu Beaty Szydło oraz proponować własne rozwiązania na przyszłość. Za opiniowanie działań w ochronie zdrowia ma odpowiadać prof. Tomasz Grodzki.

Profesor Grodzki jest senatorem PO z okręgu obejmującego powiaty: policki i Szczecin, konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej (od 6 czerwca 2016 r.) i prezesem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów.

Do czerwca 2016 r. był też dyrektorem Szpitala im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie. Z dyrektorowania złożył  rezygnację, co uzasadnił trudnościami w pogodzeniu obowiązków.

Poszło o spór między marszałkiem województwa zachodniopomorskiego a dyrektorem marszałkowskiego szpitala w Zdunowie na tle rozdysponowania 18,5 mln zł, które marszałek chciał przeznaczyć na spłatę szpitalnego kredytu inwestycyjnego, a dyrektor prosił o pieniądze na zapłatę zaległych faktur za leki i energię.

Naukowo Tomasz Grodzki związany z Wydziałem Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (w dorobku ma 76 publikacji naukowych). W 2007 objął stanowisko profesora na tej uczelni i został kierownikiem Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacyjnej PUM (to jednocześnie oddział Szpitala w Szczecinie Zdunowie podniesiony do rangi oddziału klinicznego na mocy porozumienia Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i PUM).

Profesor otrzymał w 2013 r. od redakcji Rynku Zdrowia Portret w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne). Jak podkreśliliśmy wówczas w uzasadnieniu nagrody, ''konsekwencja w działaniu prof. Tomasza Grodzkiego umożliwiła utworzenie od podstaw ośrodka przeszczepiania płuc w Szczecinie. Jest to drugi taki ośrodek w kraju. W 2013 roku przeprowadzono z powodzeniem pierwszą w Szczecinie operację transplantacji dwóch płuc''.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH