Prezes NRL pisze do MZ ws. zadań testowych z LEK, LDEK i PES List dot. ujawnienia treści pytań egzaminacyjnych z LEK, LDEK i PES Fot. Archiwum Rz

Prezes NRL prosi ministra Zembalę o ponowne pochylenie się nad postulatem ujawnienia treści pytań egzaminacyjnych obowiązujących na Lekarskim Egzaminie Końcowym, Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym oraz Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL, przypomina, że w piśmie z 17 lipca 2015 r. wskazał, że samorząd lekarski wystąpił do TK domagając się stwierdzenia niezgodności z Konstytucją tych przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, które nie pozwalają na ujawnienie treści pytań egzaminacyjnych.

Do pisma dołączył również stanowisko Prokuratora Generalnego, będącego uczestnikiem postępowania przed TK, który w piśmie procesowym z dnia 7 lipca 2015 r. podzielił w całości pogląd NRL, że zaskarżone przepisy ograniczające dostęp do pytań egzaminacyjnych naruszają Konstytucję.

Hamankiewicz pisze, że liczył, iż powyższe argumenty poddane zostaną wnikliwej analizie i skłonią urzędników MZ do rozważenia możliwości zmiany stanowiska w tym zakresie. Tymczasem w odpowiedzi, jaką otrzymał od dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ nie ma choćby słowa odniesienia do treści stanowiska Prokuratora Generalnego z lipca 2015 r.

Prezes NRL ma wrażenie, że dyrektor przygotowując odpowiedź na jego wystąpienie nie dokonała analizy stanowiska Prokuratora Generalnego i nie rozważała nawet możliwości zmiany przepisów.

Więcej: www.nil.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH