Prezes NRL dziękuje ministrowi Zembali, ale... Prezes NRL Maciej Hamankiewicz Fot. Archiwum Rz

Maciej Hamankiewicz w liście do ministra zdrowia Mariana Zembali dziękuję mu za merytoryczne spotkania ze środowiskiem lekarskim. Jednocześnie jest zaskoczony, że mimo pewnych deklaracji ministra, ze strony resortu nie ma nawet woli dyskusji.

Pismo datowane na czwartek (13 sierpnia) prezes Naczelnej Rady Lekarskiej rozpoczyna od podziękowań ministrowi zdrowia Marianowi Zembali za ''merytoryczne spotkania ze środowiskiem lekarskim, które już zdążyły zaowocować działaniami Ministerstwa zmierzającymi do poprawy sytuacji w ochronie zdrowia w Polsce''.

Jednocześnie prezes Hamankiewicz wyraża zaskoczenie treścią pisma, które otrzymał od dr Jolanty Orłowskiej-Heitzman, dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ, ws. niektórych postulatów dotyczących zmiany procesu kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów zgłoszonych przez samorząd lekarski.

''Postulat przywrócenia stażu podyplomowego, jako niezbędnego etapu w rozwoju zawodowym lekarzy i lekarzy dentystów umożliwiającego praktyczną naukę zawodu we właściwych ramach organizacyjnych oraz prawnych jest od kilku lat podnoszony przez znakomitą większość środowiska lekarskiego'' - przypomina prezes NRL.

Wskazuje, że w dniu 26 czerwca 2015 r., minister Zembala złożył zapewnienie, że do postulatu przywrócenia stażu podyplomowego powróci we wrześniu, gdyż sprawa ta wymaga przygotowania głębszej pracy studyjnej.

''Pomimo powyższej, jednoznacznej deklaracji, z treści odpowiedzi jaką otrzymałem od Pani Dyrektor nie wynika nawet wola dyskusji na ten temat'' - pisze Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH