Prezes NRL apeluje do premiera o interwencję w sprawie recept

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się do premiera Donalda Tuska z apelem o podjęcie działań, które umożliwią lekarzom i lekarzom dentystom normalne, bezpieczne wykonywanie swojego zawodu i leczenie chorych.

W liście do premiera prezes NRL wskazuje, że od ponad pół roku środowisko lekarskie zdecydowanie protestuje przeciwko niewłaściwej organizacji refundacji leków.

''Negatywną ocenę, jaką środowisko lekarskie wyrażało wobec przewidzianych w art. 48 ust. 8 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122, poz. 696 z późn. zm.) kar podzielił zarówno Pan Premier, jak i Minister Zdrowia oraz Parlamentarzyści Rzeczypospolitej Polskiej, doprowadzając do usunięcia tego przepisu z ustawy'' - pisze Maciej Hamankiewicz.

Zaznacza, że odwołanie poprzedniego prezesa NFZ, który w zarządzeniu z 30 kwietnia br. powielił usunięte z ustawy przepisy dotyczące karania lekarzy, dało środowisku lekarskiemu nadzieję na realną zmianę polityki Funduszu.

''Zgodnie z zapowiedziami zarówno Ministra Zdrowia, jak i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Pani Agnieszki Pachciarz przepisy przygotowywanego nowego wzoru umowy miały wprowadzić przejrzyste zasady odpowiedzialności przy jednoczesnym zachowaniu adekwatności stosowanych sankcji. Tymczasem środowisko lekarskie ze zdumieniem odnotowuje kolejny zaskakujący zwrot Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie kar nakładanych na lekarzy wystawiających recepty na leki refundowane'' - podkreśla prezes samorządu lekarskiego.

Więcej: www.nil.org.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH