Pracodawcy RP do Ministerstwa Zdrowia: oczekujemy rzetelnej informacji Pracodawcy RP proszą ministra zdrowia o szczegółowe informacje nt. planowanych zmian Fot. Archiwum

Pracodawcy RP wystosowali do ministra zdrowia pismo z prośbą o wyjaśnienie informacji opublikowanych na stronie resortu w dniu 19 stycznia br., oraz podanie takich szczegółów przedstawianych zmian, które uprawdopodobnią publikowane informacje.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia 19 stycznia pojawiła się wypowiedź premier Beaty Szydło: "(…) zdaję sobie sprawę z tego, że oczekują na nią wszyscy, ale podchodzimy do tej reformy racjonalnie i pragmatycznie".

Pracodawcy RP stanowczo sprzeciwiają się użyciu słowa "wszyscy". Ich zdaniem prawdziwsze byłoby stwierdzenie, że na reformę nie oczekuje nikt.

"Trudno dzisiaj znaleźć środowisko, które nie krytykuje lub nie wyraża obaw i zastrzeżeń do proponowanych zmian. Jedne mają charakter porządkowy, inne fundamentalnie kwestionują całość zmian. Jesteśmy przekonani, że cytowana powyżej wypowiedź wynika z faktu, iż ktoś wprowadził Panią Premier w błąd" - wskazują Pracodawcy RP.

Zwracają też uwagę na fragment publikacji na stronie MZ, w którym czytamy, iż "zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Zdrowia mają na celu zagwarantowanie Polakom dostępności lekarza i opieki medycznej, a także skrócenie kolejek".

Pracodawcy RP cieszą się, że wreszcie zidentyfikowano chociaż jeden cel ciężkiej pracy wielu osób w Ministerstwie Zdrowia.

"To niezwykle ważna deklaracja i obiecujemy monitorować czy założony efekt udało się osiągnąć. Ze smutkiem i dużą obawą patrzymy jednak na perspektywy realizacji tego celu. Wszystkie wprowadzane zmiany tak naprawdę nie dotyczą bowiem kwestii kolejek - poza planowanym od 2018 roku wzrostem finansowania ochrony zdrowia. Do zmniejszenia kolejek nie potrzeba reformować całego systemu, wprowadzać systemu budżetowego, likwidować NFZ czy tworzyć sieć szpitali - a to właśnie są główne założenia szykowanych zmian. Tym samym zapowiadany przez premier Szydło cel wydaje się być trudny do osiągnięcia" - czytamy w pismie Pracodawców RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH