Powiat kielecki wyda więcej na rehabilitację niepełnosprawnych

Blisko 2 mln zł więcej niż w zeszłym roku wyda w 2012 roku powiat kielecki na rehabilitację osób niepełnosprawnych. PFRON przekazał starostwu w Kielcach na ten cel ponad 4,2 mln zł - poinformowała 27 marca rzeczniczka urzędu powiatowego, Agata Niebudek-Śmiech.

- Dzięki większej subwencji samorząd pow. kieleckiego wesprze więcej osób potrzebujących pomocy - podkreśliła rzeczniczka starostwa.

Według niej ponad 1,34 mln zł zostanie przeznaczonych na rehabilitację zawodową. 550 tys. zł z tej puli dostaną osoby niepełnosprawne na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Kolejne 600 tys. zł zarezerwowano na zwrot kosztów wyposażenia stanowisk pracy, natomiast 150 tys. zł - na staże zawodowe, szkolenia i prace interwencyjne.

Rehabilitacja społeczna pochłonie prawie 3 mln zł., z czego ponad połowę przeznaczy się na funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej. Z pozostałej kwoty dofinansowane mają być turnusy rehabilitacyjne, zajęcia sportowe i kulturalne. Zaplanowano też wydatki na zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także na znoszenie barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

- Na turnusy rehabilitacyjne zostanie skierowanych 140 osób dorosłych i dzieci, sprzęt rehabilitacyjny otrzyma 450 niepełnosprawnych, zaś 90 mieszkańców powiatu odczuje dobroczynne skutki likwidacji barier - zaznaczyła rzeczniczka.

Powiat kielecki jest największą w kraju strukturą samorządu terytorialnego drugiego stopnia; na obszarze 2,247 km kw. jest 19 gmin świętokrzyskich, w których mieszka 194,5 tys. osób.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH