Porozumienie Zielonogórskie z protestem do prezesa NFZ

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego wyraził w otwartym, sformułowanym w ostrym tonie liście, zamieszczonym na stronie PZ, protest i dezaprobatę dla trybu i sposobu opublikowania w piątek (21 listopada) projektu warunków zawierania i realizacji umów pomiędzy Funduszem i POZ.


"W toku negocjacji prowadzonych w Ministerstwie Zdrowia, z Pana osobistym udziałem, ustalone zostało, iż projekt ów będzie przekazany, przed jego upublicznieniem, przedstawicielom Federacji - ustalenia te zostały więc przez Państwa stronę złamane" - napisał w swoim liście do prezesa NFZ prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, Jacek Krajewski.

Jak zaznacza prezes Krajewski, "jako niedopuszczalne należy uznać zamieszczenie projektu w/w Zarządzenia nie na oficjalnej stronie NFZ (z zachowaniem trybu konsultacji społecznych)". Za takie uznaje też "wyznaczenie praktycznie dwudniowego (licząc dni robocze) terminu na zapoznanie się z przygotowanymi materiałami i żądanie podjęcia w takim właśnie terminie tak istotnych decyzji.

Jak zaznacza Jacek Krajewski, w toku prowadzonych negocjacji PZ przedstawiło warunki brzegowe dotyczące formy i sposobu finansowania świadczeń POZ w roku 2015, a przedstawione w projekcie propozycje nie spełniają tych warunków.

"Zmuszony jestem oświadczyć, iż Państwa propozycja nie spełnia oczekiwań zrzeszonych u członków Federacji świadczeniodawców poz, co oznacza, iż na chwilę obecną Zarząd Federacji zmuszony jest rekomendować świadczeniodawcom poz niezawieranie umów z NFZ na 2015 rok"- napisał prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Więcej: www.federacjapz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH