Porozumienie Zawodów Medycznych apeluje do posłów o spotkanie FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) zwróciło się w piątek (26 maja) do wszystkich klubów poselskich z prośbą o spotkanie - informuje PZM w komunikacie prasowym.

"Jako Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM), najbardziej reprezentatywne przedstawicielstwo pracowników ochrony zdrowia w Polsce, informujemy, że (...) zwróciliśmy się z pismem do  przewodniczących wszystkich klubów i kół poselskich. Ma to związek z obywatelskim projektem ustawy o warunkach zatrudnienia w ochronie zdrowia, który został 15 maja br. złożony do Sejmu RP wraz z ćwierć milionem podpisów.  W ciągu trzech miesięcy od tej daty musi się odbyć pierwsze czytanie ustawy w Sejmie" - czytamy w komunikacie.

PZM zwróciło się z prośbą o spotkanie z parlamentarzystami, w czasie którego Porozumienie przedstawi argumenty na rzecz przyjęcia przez Sejm wspomnianego projektu ustawy.

"Proponowana przez nas ustawa wprowadza minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych grup pracowników medycznych i jej zadaniem jest zerwanie z dotychczasową polityką kolejnych rządów III RP, która dyskryminowała pod względem wynagrodzenia pracowników służby zdrowia, a przez to – pośrednio - uderzała w polskich pacjentów" - wyjaśnia PZM.

„Nasza ustawa jest kontrpropozycją do ustawy Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, która - de facto - utrwala obecną biedę w ochronie zdrowia. Obecny rząd, pod  tym względem, mimo przedwyborczych obietnic, kontynuuje praktykę poprzednich rządów.  Kłamie ten, kto mówi, że dba o chorego, a jednocześnie nie szanuje tych, którzy chorym służą" - piszą autorzy komunikatu PZM.

Komunikat sygnowany jest, w imieniu Porozumienia Zawodów Medycznych, przez Krzysztof Bukiela - przewodniczącego ZK OZZL, w porozumieniu z Tomaszem Dybkiem - pełnomocnikiem komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

Cały komunikat: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH