Polski Rejestr Wrodzonych Wad Rozwojowych: projekt rozporządzenia do konsultacji

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny, został umieszczony projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych.

Celem Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych jest gromadzenie informacji o każdym świadczeniu szpitalnym udzielonym dziecku do ukończenia 18 roku życia, z wrodzoną wadą rozwojową, gdyż zakłada się, że wszystkie dzieci z wadami wrodzonymi będą hospitalizowane.

Polski Rejestr Wrodzonych Wad Rozwojowych jest pierwszym rejestrem medycznym, który będzie zasilany w dwojaki sposób. Dane do rejestru przekazywane będą równolegle przez usługodawców, o których mowa w § 4 ust. 1, oraz przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia celem uszczegółowienia i uszczelnienia danych znajdujących się w rejestrze.

Do przekazywania danych do rejestru są obowiązani usługodawcy wykonujący świadczenia zdrowotne w zakresie neonatologii, położnictwa, genetyki klinicznej, chirurgii dziecięcej, ortopedii, pediatrii, kardiologii dziecięcej, okulistyki, neurologii dziecięcej, otolaryngologii dziecięcej, intensywnej terapii dziecięcej, podstawowej opieki zdrowotnej, patomorfologii.

Uwagi do projektu rozporządzenia przekazanego stronom 23 kwietnia 2018 r. można zgłaszać m.in. w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP lub na adres e-mail: legislacja.dfz@mz.gov.pl.

Więcej: www.legislacja.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH