Polska przedstawiła sprawozdanie z wykonania Konwencji o prawach dziecka Pytania zadawane podczas spotkania dotyczyły m.in. dostępu do opieki zdrowotnej i stomatologicznej Fot. Archiwum RZ

W piątek (18 września) w Genewie Polska przedstawiła sprawozdanie z wykonywania Konwencji o prawach dziecka. Obronie sprawozdania przed Komitetem praw dziecka ONZ przysłuchiwał się rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Wykonywanie Konwencji o prawach dziecka koordynuje Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Polska delegacja składała się z przedstawicieli MPiPS, MAC, MEN, MS, MSW, MSZ, MZ, Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, Prokuratury Generalnej.

- Wystąpienie polskiej delegacji zostało wysoko ocenione, choć oczywiście będą jakieś rekomendacje. Pytań było mnóstwo, m.in. o szeroko rozumianą dyskryminację dzieci, o sytuację dzieci niepełnosprawnych, pieczę zastępczą, dostęp do opieki zdrowotnej i stomatologicznej, system edukacji i wiele innych spraw - mówił PAP Marek Michalak.

Polska delegacja zaprezentowała sprawozdanie z realizacji zobowiązań wynikających z postanowień Konwencji o prawach dziecka w latach 1999-2010. Sprawozdanie zostało złożone w 2012 r. Ponadto Polska przedstawiła informacje uzupełniające sprawozdanie (odpowiedź na dodatkowe pytania zadane przez Komitet w marcu br.).

Komitet przyjmie zalecenia adresowane do Polski 5 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH