Polska delegacja na 9. Konferencji Ministrów Zdrowia Państw Rady Europy w Lizbonie

W dniach 29-30 września br. delegacja polska pod przewodnictwem ministra Adama Fronczaka bierze udział w Konferencji Ministrów Zdrowia Państw Rady Europy: "Opieka Zdrowotna Poświęcona Dzieciom: budowa zdrowej przyszłości dla dzieci i wraz z nimi".

Konferencja, w Lizbonie gromadzi ministrów zdrowia państw członkowskich Rady Europy, wysokich rangą urzędników, jak również ekspertów z dziedziny praw człowieka i systemów zdrowotnych.

Wydarzenie to ma na celu otwarcie dyskusji na temat nowego, szerszego rozumienia zagadnień z zakresu rozwoju i zdrowia dzieci a także podkreślenie wagi uczestnictwa dzieci, młodzieży i ich rodzin w procesie decyzyjnym w zakresie polityki zdrowotnej.

Tematyka spotkania wpisuje się w priorytet polskiej Prezydencji w obszarze zdrowia.

Podczas czterech sesji roboczych poruszane będą m.in. następujące kwestie: znaczenie praw dziecka do ochrony zdrowia, wzmacnianie równego dostępu dzieci do ochrony zdrowia oraz poprawa dostępności opieki zdrowotnej dla każdego dziecka, wzmacnianie udziału dzieci w tworzeniu opieki zdrowotnej przyjaznej dzieciom oraz dobre praktyki promujące zdrowie i dobre samopoczucie dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH