
W środę rozpoczęło się w Warszawie XII Forum Rynku Zdrowia (26-27 października) - 19 sesji, ponad 1000 uczestników, 100 prelegentów. Konferencję zainauguruje debata "Służba zdrowia czy ochrona zdrowia - znacznie więcej niż spór o słowa".
Udział w Forum potwierdzili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, organizacji lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i przemysłu farmaceutycznego, dyrektorzy szpitali, eksperci rynku medycznego.
Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum - którego organizatorem jest redakcja miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia wraz wydawcą, Grupą PTWP - będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny, wyróżnienia przyznawane przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.
Szczegółowy program XII Forum Rynku Zdrowia: www.forumrynkuzdrowia.pl
Więcej niż spór o słowa
Tegoroczną edycję Forum otworzy sesja plenarna pt. "Służba zdrowia czy ochrona zdrowia - znacznie więcej niż spór o słowa".
W trwającej od wielu lat, pozornie akademickiej dyskusji w środowisku medycznym o tym, czy powinniśmy mówić o służbie zdrowia, czy o ochronie zdrowia, mieści się wiele zagadnień o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.
O czym więc w kontekście tegoż sporu powinni pamiętać decydenci - po raz kolejny starający się reformować system opieki zdrowotnej? Czy nie za często sprowadzamy medycynę do samej terapii, umiejętności czysto „warsztatowych” lekarza, efektywności ekonomicznej, organizacji i finansowania leczenia, wydolności systemu, wreszcie do polityki?
To ważne pytania, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty, w której udział zapowiedział m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Rok później w Warszawie
Przypomnijmy, że ubiegłoroczne Forum otwierała sesja „Nowa kadencja, nowe otwarcie w polityce zdrowotnej?”, która stała się okazją do debaty o ochronie zdrowia przedstawicieli komitetów wyborczych PiS i PO. Rozmowa polityków miała miejsce tuż przed ciszą wyborczą, na ostatniej prostej kampanii.
Minął rok i ponownie spotkamy się w stolicy w szczególnym momencie. Trwa bowiem coraz bardziej ożywiona debata nad planowanymi, wręcz fundamentalnymi zmianami w systemie ochrony zdrowia.
Poznaliśmy właśnie projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, przewidujący m.in. utworzenie sieci szpitali, w ramach której placówki miałyby zagwarantowane finansowanie ze środków publicznych. Opublikowano też założenia do projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.
- « POPRZEDNIA
- 1
- 2
- 3
- NASTĘPNA »

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE
- 14:42 UE chce nałożenia obowiązku wyposażania aut w systemy ratujące życie
- 14:20 Grypa w ataku. 25 ofiar śmiertelnych w ciągu tygodnia
- 14:03 NIK o kierunkach zmian w systemie ochrony zdrowia
- 13:46 Irak: urodziła siedmioraczki siłami natury
- 13:32 Polacy jedzą rocznie aż 12 kg więcej cukru przetworzonego niż 10 lat temu
- 13:12 Komisja zdrowia rekomenduje przepisy mające ograniczyć handel nielegalnymi papierosami
- 12:50 Badania: barwnik borówek może obniżać ciśnienie tętnicze
- 1 Korpus kontrolerski NFZ coraz bliżej. Czy to dobra zmiana?
- 2 Pacjenci skarżą się, że terminy planowanych przyjęć zbyt często są przekładane
- 3 Likwidacja NFZ? Wiceminister zdrowia: nie planujemy, ale chcemy...
- 4 Doktor Google będzie miał wreszcie konkurenta w certyfikowanym portalu dla pacjentów?
- 5 Resort zdrowia chce ulepszyć proces "przewidywania zła" u sprawców przestępstw. Czy to realne?
- 6 Kraków: od 1 września zakaz palenia węglem i drewnem także w kominkach i ciężkich grillach
- 7 Bydgoszcz: konflikt w szpitalu. Nagranie rozmowy dyrektora ze związkowcem odsłuchały tysiące osób
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych