Niedziela, 20 kwietnia 2014 

PAP/Rynek Zdrowia | 29-12-2010 19:15

Podkomisja zdrowia: czas pracy radiologów będzie dłuższy od maja 2014 r. Radiologia

Sejmowa podkomisja zdrowia opowiedziała się za tym, aby czas pracy m.in. radiologów i fizykoterapeutów został wydłużony od 1 maja 2014 r.

Projekt ustawy o działalności leczniczej, który wchodzi w skład rządowego pakietu ustaw zdrowotnych, przewiduje wydłużenie czasu pracy – z 5 godz. do 7 godz. 35 min. –  pracowników zakładów radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, fizykoterapii, patomorfologii, histopatologii, cytopatologii, cytodiagnostyki oraz medycyny sądowej lub prosektoriów.

Poprawka zaproponowana przez podkomisję wprowadza trzyletni okres przejściowy, po którym ten zapis miałby obowiązywać. 

Ministerstwo Zdrowia argumentuje, że skracanie czasu pracy nie jest skuteczną i optymalną metodą zapobiegania negatywnym skutkom wykonywania pracy w szkodliwych warunkach. 

Przeciwko wydłużeniu czasu pracy wymienionych grup pracowmników opowiadały się związki zawodowe. W październiku ogólnopolski protest w tej sprawie zorganizowali elektroradiolodzy. 

 • Osrać gównem zawód tech. RTG
  Apel do młodych ludzi - nie wybierajcie takiego zawodu , chyba ,ze jesteście tacy tępi ,ze chcecie zapierd.. do usranej śmierci za usrana kasiore. Pamietajcie nawet najmniejsza dawka promieniowania moze wywołąć u Was nowotwora!!!

  ~pierdzącysmrodliwie, 2012-12-13

 • wydłużenie czasu pracy w rtg
  Nie będzie żadnej zadymy choćby z tego powodu , że jest nas garstka. Z kilofami pod sejm nie pójdziemy. Widać teraz ,że cala ta kontrola jakości itd to bajer mający na celu wyciągnięcie kasy z placówek posiadających rentgeny. Skoro promieniowanie nie szkodzi to niech oderwą te pijawki dojące z nas kase. Kończyc teraz jakąkolwiek szkołę w kierunku rtg nie ma żadnego sensu. Kto młodszy winien uciekać z tego zawodu tam gdzie pieprz rosnie.

  ~th, 2011-01-03

 • ????
  ciekawe co przez te 3 lata mamy robić?
  mamy uczyć się nowego zawodu bo przecież będą zwalniać po 2 techników.
  czy dadzą nam kilkadziesiąt tysięcy odprawy na otwarcie własnej działaności jak górnikom? bo z tej pensjii 1500 zł to możemy iść pod kościól i otworzyć "dziadoski" interes. czy dołożą nam za te trzy godziny? chyba nie bo szpitale będą już sprywatyzowane więc możemy pomażyć.
  za trzy lata wejdą na rynek pracy magistowie po studiach a od nas bedą wymagać wysokich kwalifikacji jak tych po studiach . jesli ich nie zrobisz będą mogli cię prawnie zwolnić . proste, nie?

  ~st technik, 2011-01-01

DODAJ KOMENTARZ

Zdarzenia niepożądane: dlaczego w medycynie korzystamy z doświadczeń lotnictwa

Polski rejestr kardiochirurgiczny, prowadzony centralnie w Warszawie, obejmuje wszystkie operacje przeprowadzone od 2006 roku. Pacjenci są analizowani zarówno we wczesnym okresie leczenia, jak i pod kątem odległych wyników terapii - przypomina prof. Marek Jasiński, zastępca ordynatora Oddziału Kardiochirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 SUM, Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca.

 • Od nagłej i niespodziewanej śmierci...

  ... zachowaj nas Panie - śpiewają ludzie, ale modlitwę warto uzupełnić sensownym działaniem. "Daj Bogu szansę" - mawiał pewien rabin. O potrzebie tej szansy warto(...)

 • Dobrze zarządzajmy sporem

  Przez wiele lat proces zarządzania ryzykiem był utożsamiany z wykupieniem przez placówkę medyczną obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej - mówi mec(...)

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.