Środa, 30 lipca 2014 

PAP/Rynek Zdrowia | 29-12-2010 19:15

Podkomisja zdrowia: czas pracy radiologów będzie dłuższy od maja 2014 r. Radiologia

Sejmowa podkomisja zdrowia opowiedziała się za tym, aby czas pracy m.in. radiologów i fizykoterapeutów został wydłużony od 1 maja 2014 r.

Projekt ustawy o działalności leczniczej, który wchodzi w skład rządowego pakietu ustaw zdrowotnych, przewiduje wydłużenie czasu pracy – z 5 godz. do 7 godz. 35 min. –  pracowników zakładów radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, fizykoterapii, patomorfologii, histopatologii, cytopatologii, cytodiagnostyki oraz medycyny sądowej lub prosektoriów.

Poprawka zaproponowana przez podkomisję wprowadza trzyletni okres przejściowy, po którym ten zapis miałby obowiązywać. 

Ministerstwo Zdrowia argumentuje, że skracanie czasu pracy nie jest skuteczną i optymalną metodą zapobiegania negatywnym skutkom wykonywania pracy w szkodliwych warunkach. 

Przeciwko wydłużeniu czasu pracy wymienionych grup pracowmników opowiadały się związki zawodowe. W październiku ogólnopolski protest w tej sprawie zorganizowali elektroradiolodzy. 

 • Osrać gównem zawód tech. RTG
  Apel do młodych ludzi - nie wybierajcie takiego zawodu , chyba ,ze jesteście tacy tępi ,ze chcecie zapierd.. do usranej śmierci za usrana kasiore. Pamietajcie nawet najmniejsza dawka promieniowania moze wywołąć u Was nowotwora!!!

  ~pierdzącysmrodliwie, 2012-12-13

 • wydłużenie czasu pracy w rtg
  Nie będzie żadnej zadymy choćby z tego powodu , że jest nas garstka. Z kilofami pod sejm nie pójdziemy. Widać teraz ,że cala ta kontrola jakości itd to bajer mający na celu wyciągnięcie kasy z placówek posiadających rentgeny. Skoro promieniowanie nie szkodzi to niech oderwą te pijawki dojące z nas kase. Kończyc teraz jakąkolwiek szkołę w kierunku rtg nie ma żadnego sensu. Kto młodszy winien uciekać z tego zawodu tam gdzie pieprz rosnie.

  ~th, 2011-01-03

 • ????
  ciekawe co przez te 3 lata mamy robić?
  mamy uczyć się nowego zawodu bo przecież będą zwalniać po 2 techników.
  czy dadzą nam kilkadziesiąt tysięcy odprawy na otwarcie własnej działaności jak górnikom? bo z tej pensjii 1500 zł to możemy iść pod kościól i otworzyć "dziadoski" interes. czy dołożą nam za te trzy godziny? chyba nie bo szpitale będą już sprywatyzowane więc możemy pomażyć.
  za trzy lata wejdą na rynek pracy magistowie po studiach a od nas bedą wymagać wysokich kwalifikacji jak tych po studiach . jesli ich nie zrobisz będą mogli cię prawnie zwolnić . proste, nie?

  ~st technik, 2011-01-01

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Zofia Ulz: powstaje sieć służb ścigających odwrócony łańcuch dystrybucji leków

Rynek farmaceutyczny opanowali przedsiębiorcy, którzy z farmacją mają niewiele wspólnego. Dyktują układy na rynku i prowadzą nielegalny proceder, który pozbawia polskich pacjentów dostępu do leków. Jeśli chcemy zwalczyć patologię, musimy dostosować działanie inspekcji farmaceutycznej do zachowań rynku - ocenia minister Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny.

 • O obsadzaniu stanowisk w NFZ

  Leon Zawodowiec, A co to za prawnik, ktory nie uprawia zawodu, tylko szwęda się po radach nadzorczych PKS-ów, MOSiR-ów, śmietników itp. oraz po innych stanowiskach nie...

 • Eksperci: mamy za niski poziom witaminy D - winny klimat

  HaNa, Nie wiedziałam, że witamina D jest tak ważna dla naszego zdrowia, w zasadzie w każdym wieku. Czy rzeczywiście w naszym klimacie tak często występuje niedobór...

POLECAMY W SERWISACH