Po spotkaniu Szydło - Radziwiłł. Nie ma (jeszcze) komunikatu o ustaleniach Po spotkaniu Szydło - Radziwiłł. Nie ma (jeszcze) komunikatu o ustaleniach. Fot. Archiwum

30 września premier Beata Szydło spotkała się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Minister miał przedstawić harmonogram przeprowadzania reform w służbie zdrowia i sposoby złagodzenia napiętej sytuacji. Komunikatu z rozmów do tej pory nie wydano.

Spotkanie rozpoczęło się ok. godz. 11, zakończyło się po kilkudziesięciu minutach. Do obecnej chwili nie opublikowano komunikatu mówiącego o ustaleniach z rozmów.

Przed piątkowym spotkaniem premier Szydło mówiła: - Minister Radziwiłł otrzymał ode mnie zadanie do wygaszania oczywiście tych wszystkich konfliktów, które narosły w służbie zdrowia. Ma określone terminy, w których ma się z tego wywiązać. Zapewniła, że wierzy, że minister poradzi sobie z tym zadaniem. - Ale to jest jego zadanie, które teraz otrzymał, musi się z niego wywiązać - dodała.

Z kolei rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślał w czwartek, że premier Beata Szydło ma pełne zaufanie do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Jak stwierdził, premier wierzy, że Radziwiłł jest zdolny, aby wypracować rozwiązania satysfakcjonujące dla związkowców.

Przyczyną spotkania premier Szydło z szefem resortu zdrowia była sobotnia (24 września) manifestacja pracowników medycznych, m.in. z Porozumieniem Zawodów Medycznych w Warszawie. Pracownicy domagali się podwyżek, pilnego zwiększenia finansowania ochrony zdrowia i spotkania z Beatą Szydło.

Radziwiłł w ostatnich dniach kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami pracowników medycznych. Premier spotkała się natomiast z przedstawicielami "Solidarności".

Przypmnijmy, że czwartek resort zdrowia opublikował projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Wynika z niego, że najmniej zarabiający pracownicy medyczni pierwsze podwyżki otrzymają od 1 lipca 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH