Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 18-04-2011 08:45

Płock: w 16 przychodniach zaszczepią dzieci przeciw meningokokom

Urząd Miasta w Płocku rozstrzygnął pierwsze konkursy na realizację profilaktycznych programów zdrowotnych. Wkrótce w szesnastu przychodniach ruszą szczepienia przeciw meningokokom.

Ratusz przeznaczy w tym roku 1,6 mln zł na realizacje ośmiu programów profilaktycznych. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", program szczepień adresowany jest do dzieci i młodzieży z roczników 1992-2011, zameldowanych w Płocku. Dzieci będzie można zaszczepić w 16 z ponad dwudziestu przychodni w mieście.

Podobnie jak w 2010 roku podczas realizacji programu ma obowiązywać rejonizacja. Każda z przychodni będzie mogła szczepić tylko zapisanych u siebie młodych pacjentów. Ratusz rozważa ogłoszenie konkursu na przychodnię, która zaszczepi osoby z placówek niebiorących udział w programie.

Płocczanie będą mogli też skorzystać z badań metodą PET w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Badanie to w 2011 roku będzie mogło zrobić około 100 osób, chorujących lub mających podejrzenie choroby nowotworowej a także pacjentów ze wskazaniami neurologicznymi.

Więcej: www.gazeta.pl