Pakulski: CBA nie wskazało, że to ja odpowiadam za uchybienia

Wystąpienia pokontrolne CBA ws. wyników kontroli w śląskim NFZ nie wskazywały mnie w żadnym miejscu jako osoby odpowiedzialnej za stwierdzone nieprawidłowości przy kontraktowaniu świadczeń - podkreślił p.o. prezes NFZ Marcin Pakulski w piątek (28 lutego) na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

Według Pakulskiego wypowiedź b. dyrektora śląskiego NFZ Grzegorza Nowaka we "Wprost" na temat jego rzekomej prośby o wykreślenie jego nazwiska z protokołu CBA "jest nieprawdziwa, co Nowak potwierdził w wypowiedzi dla PAP z 25 lutego". "Nie miałem dostępu i nie znam treści notatki przesłanej przez ówczesnego dyrektora śląskiego oddziału NFZ Grzegorza Nowaka do ówczesnej prezes Funduszu Agnieszki Pachciarz" - mówił Pakulski.

Według "Wprost" Pakulski, już jako wiceprezes NFZ, naciskał na Nowaka, ówczesnego dyrektora śląskiego NFZ, aby ten wykreślił jego nazwisko z pokontrolnych protokołów CBA, które miały trafić do ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Nowak przyznaje w tygodniku: "Wygumkowaliśmy je".

Pakulski poinformował w piątek ( 28 lutego), że wystąpień pokontrolnych związanych z kontrolami śląskiego NFZ w EuroMedic było w sumie siedem. - Mój podpis jako osoby upoważnionej znajduje się na dwóch egzemplarzach wystąpień pokontrolnych. Jedno z nich wskazuje na nieprawidłowości i informuje o nałożonych karach. Teza artykułu, że wszystkie kontrole były fikcyjne, jest więc nieprawdziwa - mówił Pakulski. Dodał, że w drugim wystąpieniu nie było żadnych uwag o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

Jak wyjaśniał, ze względu na to, że w trakcie kontroli CBA nie zgłaszało się do niego o wyjaśnienia, to w czerwcu 2013 r. złożył na ręce dyrektora oddziału oświadczenie do protokołu CBA dotyczące jego roli z prośbą o przekazanie do śląskiego CBA. - Tego dotyczyła moja jedyna prośba w tej sprawie kierowana do protokołu CBA, w którym były sformułowania, z którymi się nie zgadzałem - zaznaczył.

Dodał, że obecna dyrektor oddziału NFZ prowadziła komisyjnie oględziny wystąpienia pokontrolnego i potwierdzono, że żadne zmiany nie były nanoszone.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH