PR OZZL: prawie połowa rezydentów wzięła udział w manifestacji FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformowało, że zgodnie z wyliczeniami organizatorów sobotniej manifestacji w Warszawie (18 czerwca) wzięła w niej udział prawie połowa wszystkich lekarzy rezydentów w Polsce.

Jak podkreśla PR OZZL, nigdy jeszcze tak wielki odsetek określonej grupy zawodowej nie wyszedł na ulice demonstrować swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy.

- Jest to dowód na masowe poparcie dla postulatów zgłaszanych przez Porozumienie Rezydentów OZZL oraz podejmowanych w tym zakresie działań - podaje PR OZZL w komunikacie.

Porozumienie przypomina również, że we wtorek (21 czerwca) odbędzie się spotkanie przedstawicieli Porozumienia z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Porozumienie Rezydentów OZZL traktuje to spotkanie jako kontynuację swoich wcześniejszych działań, polegających na docieraniu do najważniejszych osób w Polsce celem przedstawienia problemów młodych lekarzy i propozycji ich rozwiązania. Ma też nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania także z premier rządu, bo to od niej najbardziej zależy realizacja postulatów lekarzy rezydentów.

W komunikacie przesłanym do redakcji Rynku Zdrowia, pod którym podpisał się Damian Patecki, przewodniczący zarządu PR OZZL czytamy, m.in: „Porozumienie Rezydentów OZZL wyraża wdzięczność przedstawicielom różnych środowisk, w tym również politykom i parlamentarzystom różnych partii, za poparcie dla postulatów, zgłaszanych przez Porozumienie Rezydentów, których celem jest poprawa warunków kształcenia podyplomowego lekarzy, warunków ich pracy i wynagradzania”.

„Cieszymy się, że uzyskaliśmy zrozumienie dla naszego stanowiska. Oznacza to, że są sprawy, które mogą pogodzić wszystkie siły polityczne w kraju. Taką sprawą jest bez wątpienia pomyślność polskiego pacjenta, która jest niemożliwa bez pomyślności lekarzy, pielęgniarek, techników medycznych, ratowników, diagnostów - przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych” - podsumowuje w cytowanym piśmie PR OZZL Damian Patecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH