PPP-Sierpień 80 proponuje lokalny podatek... na szpital

10 zł comiesięcznego podatku lokalnego od osoby na szpital proponuje w programie wyborczym Polska Partia Pracy-Sierpień 80. - Rozwiąże to sporo problemów w ochronie zdrowia - zapewnił Mariusz Olszewski, lider świętokrzyskich kandydatów na posłów z listy tego komitetu.

Mariusz Olszewski we wtorek (6 września) na konferencji prasowej w Kielcach tłumaczył, że obecnie płacimy co miesiąc średnio po 350 zł składki zdrowotnej, jednak - według niego - tylko od 20 do 40 zł z tej kwoty trafia do kasy szpitala.

Jak wyliczył rozważane na przyszłość podniesienie składki, da więcej ok. 100 zł na miesiąc, tymczasem proponowany przez PPP-Sierpień 80 podatek lokalny jest dziesięć razy niższy, ale w całości kierowany do lecznicy. - Zwiększy jej budżet o ok. 25 procent - ocenił Olszewski.

Podkreślił, że sprzeciwia się prywatyzacji szpitali i postuluje ogólnokrajowe referendum w tej sprawie. Jego zdaniem skomercjalizowane oraz sprywatyzowane szpitale wcale nie przynoszą zysków, a jeszcze bardziej się zadłużają, co obarcza budżety lokalnych samorządów.

Według Olszewskiego, po sprywatyzowaniu szpitali będą wprowadzane dodatkowe opłaty za leczenie, na które będzie stać tylko najbogatszych pacjentów. W związku z tym zapowiedział akcję ulotkową PPP, wymierzoną w tych kieleckich radnych, którzy głosowali za prywatyzacją Szpitala Miejskiego w Kielcach.

PPP-Sierpień 80 stoi na stanowisku, że rozwój usług prywatnej służby zdrowia powinien postępować niezależnie od wzrostu usług zdrowotnych placówek publicznych. - Prywatny sektor ochrony zdrowia może być uzupełnieniem silnego publicznego sektora lecznictwa - zaznaczył Olszewski.

Dodał, że jego ugrupowanie opowiada się za bezpłatnymi wizytami u lekarzy publicznej opieki zdrowotnej oraz za szeroką profilaktyką zdrowotną, obejmującą szczególnie dzieci. - Trzeba przywrócić w szkołach stałą opiekę pielęgniarską i stomatologiczną - mówił Olszewski. Nie wskazał źródła finansowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH