Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikowany został list Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowany do premiera Donalda Tuska.

W liście możemy przeczytać m.in., że: świadczeniodawcy skupieni PPOZ przesyłają na ręce premiera sprzeciw wobec działań rządu i ministra zdrowia, popierając środowisko medyczne wyrażające dezaprobatę "dla rozpaczliwych i nieprzemyślanych działań, które prowadzą do pogorszenia się publicznej opieki medycznej".

"Lekarze z PPOZ od lat występowali o opracowanie długofalowej, kompleksowej naprawy całego systemu ochrony zdrowia. Obecnie zgłosili liczne uwagi do pakietu antykolejkowego i onkologicznego, a mimo to ekipa pod Pana przewodnictwem składa społeczeństwu deklaracje bez pokrycia, na co nie ma przyzwolenia środowiska polskich świadczeniodawców, środowisk medycznych ale i pacjentów!" - informuje PPOZ

"PPOZ podziela pogląd OZZL, że oszukujecie polskich pacjentów sugerując, że można w ramach posiadanych środków poszerzać katalog świadczeń gwarantowanych, nie limitując ilości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Nowelizowany w ostatnim czasie pakiet ustaw i rozporządzeń nie będzie skutkował zmianą systemu ochrony zdrowia w Polsce. Nadal będzie utrzymywał się stan głębokiej nierównowagi pomiędzy zakresem świadczeń gwarantowanych a możliwościami finansowymi i kadrowymi ich realizacji" - czytamy w liście.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH